ЛШ: Раднички поражен после драме у Сплиту

in Спорт on 30.11.2021.

У изузетно тврдом регионалном дербију четвртог кола Лиге шампиона, ватерполисти Радничког поражени су на гостовању сплитском Јадрану, резултатом 9:8.

Шумадинци су испред себе имали квалитетног ривала. Чак седморица играча из екипе Јадрана нашла су се на најновијем списку селектора Хрватске Ивице Туцка, што је уз искусне
ватерполисте Анђела Шетку, Никшу Добуда и остале тренер Сплићана Миле Смодлака уклопио у одличан тим.

За разлику од меча који су ови тимови одиграли пре само неколико дана у Регионалној лиги (14:14), није било много голова, поготово у прве три четвртине, али је виђена чврста борба са неколико преокрета. Kрагујевчани су повели поготком Јосипа Врлића, после два минута игре, да би преокрет домаћину одмах донео Јерко Маринић Kрагић са два гола – 2:1.

Средином друге четвртине гости су преокренули погоцима Милоша Миличића и Марка Радуловића (3:2), али је Маринић Kрагић задржао свој тим у егалу, а Дује Пејковић се побринуо за нови обрт педесетак секунди пре одласка на одмор – 4:3.

Ни у наставку сусрета ништа се није променило. Раднички је изједначио у првом нападу, преко Стефана Бранковића, међутим, то је био једини погодак у овом периоду, па се у последњу четвртину ушло са нерешеним резултатом – 4:4.

Борба се потом распламсала у последњој деоници, у којој је виђено више погодака него у целокупном претходном току меча. На крилима Маринић Kрагића Јадран је стигао до два гола предности (7:5), коју је потом одржавао, упркос великим напорима гостију да се врате у игру.

Све што је Раднички успео да уради до краја било је да приђе на „минус један“, 28 секунди пре краја, али су Сплићани задржали посед и уписали другу титулу.

Предњачио Маринић Kрагић са пет голова, док је у екипи Радничког Јосип Врлић уписао два.

После седмодневног боравка у Сплиту и турнира Регионалне лиге и овог дуела, Kрагујевчани се окрећу домаћој сцени, на којој их у суботу, од 18.45 часова, очекује меч осмог кола Супер лиге Србије, са екипом Наиса из Ниша.